Резервирај Сега

Селектирајте во кои денови сакате да престојувате во нашиот хотел и потполнетеги информациите во полињата подолу. Ве очекуваме.

Calendar is loading...
Powered by Booking Calendar

Добредојдовте во Хотел Интернационал

Нудиме најразлични услуги и удобности кои соодветствуваат со сечиј вкус.

 

Климатизација

 

24/7 Рецепционерски Услуги

 

Дневна Собна Услуга

Удобности

Фитнес Центар

Современиот начин на живот подразбира и грижа за здравјето и одржување на добра физичка кондиција. На располагање во хотелот „Интернационал“ ви стои современa фитнес сала, каде може да ја одржувате формата за време на престојот во нашиот хотел.

Сауна

Хотелот „Интернационал“ располага со сауна – Финска бања, каде може да се опуштите и релаксирате. Тука може да поминете дел од вашето слободно време уживајќи во благодетите на сауната.

Турска Бања

Од спа услугите, хотелот „Интернационал“, покрај сауна, ви нуди и можност за релаксирање во Турска бања. Придобивките по здравјето од користењето на Турската бања на луѓето им се познати одамна, а нив може да ги почувствувате во нашиот хотел кој нуди можности за релаксирање и опуштање за време на престојот.

Џакузи и Масажа

Хотел „Интернационал“ покрај удобноста нуди одлични можности за релаксација. Тука може да се опуштите во џакузи или да добиете професионална масажа. За да закажете контактирајте ја нашата рецепција.

Кафе Бар

Во склоп на хотелот „Интернационал“ работи кафе бар со прекрасна тераса. Тука може да уживате во омилениот пијалак или едноставно да се релаксирате во слободното време.

Апартмани

Хотел „Интернационал“ располага со 5 удобни и стилски уредени апартмани. Сите имаат клима уред, интернет и телевизија. Проверете дали има слободен апартман преку системот за резервации или контактирајтене преку некоја од формите за контакт достапни на нашата веб страница.

Што велат Нашите Гости

“A Great Find”

“This hotel is the best place to stay in Ohrid, as it is one minute walk from the epic place “Biljanini Izvori”

Jeetu

“Fabulous food & flawless service”

“Nice and tasty food… 5 Star”

Blaze

“Another successful experience”

“Ohrid is nice place… that was awesome experience… too many ancient places, oldest and deepest lake in Europe… there are no words to explain you must visit that place”

Mathilda

“Speechless”

“Nice Hotel, Nice People, Nice Food, Nice City, NICE NICE NICE…”

Joseph Heino

Работни Часови

24/7

Контакт

За дополнителни прашања ин информации контактирајте не.