Rreth nesh

Hotel International

Nen shpatet e maleve Petrino dhe Galicica, menjere pas Biljanini Izvorit te famshem, prej te cilit sipas legjendes u formua Liqeni i Ohrit, ne dalje te Bulevardit Turistichka qe te çon drejt plazheve me te bukura te bregut lindor eshte hoteli international.
Ne nje ambient atraktiv,i ndertuar ne stil modern, Hotel International eshte vendi juaj ideal ne oher. 5 minuta larg nga liqeni dhe 15minuta larg nga qendra, Hotel International ofron kushte te mrekullueshme.

Ka 35 dhoma elegante, prej te cilave 25 jane dyshe, 3 jane me tre shtreter dhe 6 apartamente. Te gjitha me kondicioner, internet dhe TV. Te gjitha me disponim per fjetje dhe mengjes qe sherbehet ne restorant special vetem per banoret e hotelit qe akomodohen ne hotel.

Hoteli ka parking, te pajisur me mbikqyrje kamerash, terase te bukur me kafe bar, salle konferencash, fitnes, sauna, banje turke, xhakuzi dhe masazh.
Per keto dhe ofrime te tjera nga hoteli mund te merrni informacion nga recepsioni i hotelit i cili eshte i disponueshem 24 ore, ne numrin +389 46 55 11 66. Ketu ne do te ju informojme me mirsjellje per gjithcka qe ju intereson, per vizitimin e pamjeve te qytetit, per marrjen me qira te makinave, per marrjen me qira te bicikletave,apo servise tjera, ekskursione dhe informacion tjeter te rendesishem.

Ohrit – Nje perle e vertete e Ballkanit

Maqedonia, thelle ne zemren e Gadishullit Ballkanik,eshte thjeshte nje vend i vogel me bukuri te jashtezakonshme. Eshte vend i lashte dhe nje nder shtetet me pak te njohura ne Europe, qe ne nje menyre e ben kete shtet edhe me terheqes dhe misterioz.pa asnje dyshim, xhevahiret e tij me te shtrejnta, duke shendritur afer njera-tjetres jane qyteti i Ohrit dhe Liqeni i Ohrit.

Ne vitin 1979, komiteti i UNESCO vendosi ta skalis Liqenin e Ohrit ne listën e trashëgimisë botërore të vlerave unike universale, sipas kritereve natyrore. Ne vitin 1980, ky mjedis i mbrojtur u zgjerua per te perfshire pjeset kulturale dhe historike te qytetit te Ohrit.
Ohri eshte nje perle e vertete, nje nder vendet me te mrekullueshme dhe te ruajtura ne te gjithe Evropen. Ofron pafund pika interesi per turistet qe duan te udhetojne ne Ballkan dhe te eksplorojne Maqedonine. Eshte nje vend qe do tju qendroje gjithmone ne zemrat tuaja, dhe Hotel International eshte zgjedhja me e mire dhe e duhur per te perjetuar misterin dhe bukurine e Ohrit.

Dhoma

Ne ofrojmë dhoma të ndryshme për çdo shije. Të gjithë kanë ajër të kondicionuar, internet, televizor. Me çdo dhomë ju merrni parkim falas 24/7. Sigurohuni që të merrni strehimin tuaj nëpërmjet sistemit tonë të rezervimit ose na kontaktoni përmes ndonjë nga formularët e kontaktit të disponueshëm në faqen tonë të internetit.

Dhoma dyshe

Dhoma treshe

Apartamente

Orari i Punës

24/7

Kontakt

Për pyetje dhe informacione shtesë na kontaktoni.